Варшава покладає відповідальність за кризу у відносинах на Київ

Україна самостійно спровокувала охолодження дипломатичних зв’язків з Польщею. Це сталося через нехтування чутливою історичною пам’яттю та відмову від раніше узгоджених з Варшавою домовленостей.

Такі звинувачення висунув очільник канцелярії польського президента Збігнєв Богуцький, повідомляє RMF FM.

Чиновник відкинув припущення, що нинішній рівень напруги спричинений рішеннями Кароля Навроцького. Політик вважає інакше.

“Контакти та відносини перебувають у поганому стані, але не тому, що так чи інакше вчинив президент Навроцький. А тому, що українська сторона, по суті, вирішила знехтувати пам’яттю про жертв та домовленостями, досягнутими у Варшаві”, – стверджував Богуцький.

Особливе обурення у представника польської влади викликало рішення про надання українському військовому з’єднанню назви на честь героїв УПА.

“Це було просто погане рішення, скандальне, образливе для поляків і таке, що зачіпає нашу пам’ять, пам’ять про цих жертв. Сподіваюся, що це не було заплановано, бо це свідчило б про ще гірше”, – заявив глава канцелярії польського президента.

Богуцький додав, що попри гостру дискусію щодо минулого, діалог між країнами триває. Дипломатичні шляхи комунікації досі працюють.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *